Türkiye Bisiklet Federasyonu, 2024 sezonuna güçlü bir giriş yapabilmek adına düzenlediği milli takım hazırlık kampını Alanya'da sürdürüyor. Bu heyecan verici etkinlikte öne çıkan isim ise Yalova'nın gururu Emine Irmak Sezer. 11-29 Aralık tarihleri arasındaki kampta, bisikletçiler hem bireysel performanslarını artırmak hem de takım içindeki sinerjiyi güçlendirmek için yoğun bir tempoda çalışıyorlar.

Emine Irmak Sezer, Türk bisikletinin parlayan yıldızlarından biri olarak, geçtiğimiz yıl Türkiye Bisiklet Dağ Şampiyonası’nda yıldız bayanlar kategorisinde birinci, olmuş. Ayrıca EYOF (Avrupa Gençlik Oyunları) Türkiye’yi temsil edecek olan kadroda da yer aldı. Sezer, bisiklet sporuna olan tutkusunu ve hedeflerini şöyle anlatıyor: “Bisiklet benim hayatım, her gün daha iyi olmak için çalışıyorum. Türkiye’yi uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Kamp çok verimli geçiyor, antrenörlerimiz ve takım arkadaşlarımızla çok iyi anlaşıyoruz. 2024 sezonu için çok heyecanlıyım.” dedi.

Alanya'daki kampta bisikletçiler, çeşitli disiplinlerdeki antrenmanlara katılarak teknik becerilerini geliştiriyorlar. Spor psikolojisi, beslenme, ve fiziksel kondisyon gibi konularda uzmanlar tarafından verilen seminerler, sporcuların genel gelişimine katkıda bulunuyor.

Sezer, geçtiğimiz yıl Türkiye Bisiklet Dağ Şampiyonası’nda yıldız bayanlar kategorisinde birinci olmuştur. Ayrıca EYOF (Avrupa Gençlik Oyunları) Türkiye’yi temsil edilmiş olan kadroda da yer aldı. Sezer, bisiklet sporuna olan tutkusunu ve hedeflerini şöyle anlatıyor: “Bisiklet benim hayatım, her gün daha iyi olmak için çalışıyorum. Türkiye’yi uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Kamp çok verimli geçiyor, antrenörlerimiz ve takım arkadaşlarımızla çok iyi anlaşıyoruz. 2024 sezonu için çok heyecanlıyım.” dedi.