Semih Turgut Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Oldu

14-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında 656’ncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Er Meydanında ilimizi temsilen yer alan Semih Turgut Başaltında 3. oldu.

17 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

 14-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında 656’ncısı düzenlenen  Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Er Meydanında  ilimizi temsilen yer alan Semih Turgut Başaltında 3. oldu.

Ayağının tozuyla İl Müdürümüzü ziyarete gelen Semih Turgut beraberinde Burak Kaya ve Ayhan Balıkçı da yer aldı. 

Yalova Belediye spor Kulübü Sporcusu ve İl Müdürlüğümüz Antrenörü Semih Turgut:  “Yağlı güreşlerin olimpiyatı” olarak değerlendirilen, geleneğin bazı değişikliklere rağmen korunduğu Kırkpınar, pehlivanların güreşmek istediği er meydanlarının başında geliyor. Bende bu platformda kendi kategorimde 67 sporcu arasından 5 müsabaka sonucunda 3. olarak Başpehlivan olduğum için gururluyum. Başarımda emekleri olan başta İl Müdürü Metin  Kaplan’a Kondisyonerlerim Ayhan Balıkçı ‘ya , Murat Nusaii’ye  ve  Abdullah Orhan’a , yağlı güreş ustası Recep Tosun’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hedefim 22  Temmuz 2017 tarihinde Düzce’de düzenlenecek Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başpehlivan olarak kürsüde yer almak istiyorum diye ekledi. 
.

İl Müdürümüz Metin Kaplan: ” 2199 sporcunun yer aldığı 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 3. Olarak başpehlivan olan sporcumuzu kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.