Dünya Engelliler Günü; İl Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyaz Ay Derneğinin işbirliği ile gerçekleşen müsabakalarla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Voleybol, Basketbol, Bocce, Atletizm, Yüzme, Masa Tenisi ve Tekerlekli Sandalye Basketbol müsabakalarıyla birçok sporcumuz engelleri aştı. Halkımızın yoğun ilgisiyle düzenlenen müsabakalarla Dünya Engelliler Günü teması altında isteyen ve imkan sunulan her bireyin başarabileceği vurgulanmış oldu.

Kaplan; Bugün, gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor de ve bu nedenle, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir diye ekledi. 

İl Müdürlüğü olarak; engelli vatandaşlarımızı sporun her dalıyla buluşturma çabamız devam etmektedir. Bu sayede onların sosyalleşmelerine spor ile kendilerini ifade etmelerine olanak sağlanmaktadır. Elde ettikleri ulusal ve uluslararası ödüllerle bizlere büyük bir gurur yaşatmaktadırlar. Onları, sadece bu gün 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde değil her zaman fark etmeli ve desteğimizi sürdürmeliyiz dedi.