İlimiz Sporcuları 40. İstanbul Avrasya Maratonunda Madalya İçin Koşacak

Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olma özelliği taşıyan İstanbul Maratonu, 11 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Dünyanın en iyi 17, Avrupa'nın ise en iyi 7 maratonundan birisi durumunda olan 40. İstanbul Avrasya Maratonuna 100 ülkeden 30 bin koşucunun katılımı bekleniyor.

9 KASIM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olma özelliği taşıyan İstanbul Maratonu, 11 Kasım 2018  tarihinde gerçekleştirilecek. Dünyanın en iyi 17, Avrupa'nın ise en iyi 7 maratonundan birisi durumunda olan 40. İstanbul Avrasya Maratonuna 100 ülkeden 30 bin koşucunun katılımı bekleniyor.

İlimizi temsilen Maratonda yer alacak sporcularımız; Muhsin Önen, Serdal Temel, Osman Sönmez, Harun Karaoğlan.

 40. İstanbul Avrasya Maratonuna hazır olduklarını belirten sporcularımızın antrenörü Dünya  Dördüncüsü eski Milli Atlet Ahmet Bektaş:  Sporcularımız 3 yıldır  İstanbul  Maratonuna  son derece özverili şekilde hazırlandı, antrenmanlarımız son ana kadar devam etti. Yarışa hazırız inşallah madalya kazanacağız” dedi.

İl Müdürümüz Metin Kaplan;  “Kıtalar arası koşulan ilk yarış olan Avrasya Maratonunda yer alacak ilimizi temsil edecek antrenör ve sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.