Çiftlikköy Belediyesi ana sponsorluğunda yapılan  Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası  farklı illerden gele 210  sporcunun katilimi ile 3-4 Kaşım 2018 tarihlerinde yapıldı .

Turnuvanın açılış  hamlesi Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Çiftlikköy Gençlik Hizmetleri ve Spor ilce  Müdürü Mehmet Şahinal tarafından yapıldı.

 Açılışa ayni anda telefonla bağlanan Türkiye Satranç Federasyonu başkanı Gülkiz Tülay tüm sporculara başarılar  diledi.

Son tur sonrasında dereceye giren sporculara  ödülleri  Satranç İl Temsilcisi Erkan Sat Hakem kurulu Asbaşkanı Recep Karaç ve ilce temsilcileri tarafından verildi.

Erkan Şat: Turnuvanın gerçekleşmesinde   bize destek veren Yalova  Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kapan'a  ana sponsor Çiftlikköy belediyesi Başkanı Ali Murat Silpagara    tüm sporculara  tesisini açan Merter otel sahibi Bülent Akdemir'e ,turnuvanın organizasyonunun ilk gününden beri bize destek ilan Çiftlikköy Belediyesi Kültür Müdürü Alper Perihanoglu'na teşekkür ederim” dedi.

İl Müdürlüğümüzce Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvasında emeği geçen herkesi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.