Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın'dan Milli Takıma Ziyaret

Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Avrupa Şampiyonası öncesi İsveç’te düzenlenecek Turnuvaya hazırlanan Kadın Güreş Milli Takımını ziyaret etti.

13 ŞUBAT 2018

Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Avrupa Şampiyonası öncesi İsveç’te düzenlenecek Turnuvaya  hazırlanan  Kadın Güreş Milli Takımını ziyaret etti.

Başkan Aydın, İlimiz 90. Yıl Spor Salonunda ki hazırlıklarını sürdüren ve 30 Nisan- 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Rusya'ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'nin başkenti Mahaçkale’de yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi 15 -17 Şubat 2018  tarihleri arasında İsveç’te yapılacak Uluslararası Turnuvaya katılacak Güreş Milli Takımı’nın kampına moral ziyaretinde bulundu. Ziyarette Dünya ve Avrupa Şampiyonu Sırrı acar ve Ali Kayalı, Güreş İl Temsilcisi Lütfi Özgür, Güreş Genç Milli Takım Antrenörü Murat Gençtürk ve İl Müdürümüz Metin Kaplan’da yer aldı.


Yapılan idmanı takip eden Musa Aydın sonrasında milli takım güreşçileriyle sohbet etti. Hazırlıklarına 04 Şubat’ta  teknik direktör Efrahim Kahraman yönetiminde başlayan  güreş milli takımımız çalışmalarını 14 Şubat  tarihine kadar Yalova’da sürdürecek. 


Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın: “Burada kamp yapmamızın sebebi İsveç’te yapılacak Uluslararası Graffing Turnuvası. Asıl hedefimiz ise 2020 Tokyo Olimpiyatları. 2017 bizim için çok başarılı bir yıl oldu. Çıtamız yükseldi ve hiçbir zaman düşürmek istemiyoruz. Bu yıl da biraz dolu geçecek. Akdeniz Oyunları var. 23 yaş altı takımların yine Avrupa Şampiyonası İstanbul’da olacak. Macaristan’da 22-28 Ekim’de Dünya Şampiyonası var. Tabii onlar için de hazırlıklarımız sürüyor.” diye konuştu. Millilerimize başarılar diledi.
 

 
İl Müdürümüz Metin Kaplan: İsveç’teki bu turnuva sayesinde millilerimiz Dünya ve Avrupa şampiyonalarından önce kendini görmelerini ve değerlendirme yapmalarını sağlayacaktır” dedi ve  Belarus ve Rusya takımlarının da Yalova kampında yer alıyor söyleyerek millilere başarılar diledi.