Sporcularımız İlk Kez Sualtı Görüntüleme Şampiyonasına Gidiyor

Türkiye Sualtı Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan Altın Palet Sualtı Görüntüleme Şampiyonası 11 -14 Ekim 2017 tarihleri arsında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapılacaktır.

10 EKİM 2017
Türkiye Sualtı Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan Altın Palet Sualtı Görüntüleme Şampiyonası   11 -14 Ekim 2017  tarihleri arsında Aydın’ın  Kuşadası  ilçesinde yapılacaktır.

Yapılacak olan yarışmaya AKAS Spor Kulübü sporcuları Aydın Akşoş, Erhan Esirtgener, Gizem Tiryaki,  Esirtgener ve Yener Geyik  katılacak olup, ilimizi ilk kez bu şampiyonada temsil etmiş olacaklardır.

Türkiye Sualtı Sporları İl Temsilcisi İbrahim İnce , İl Müdürümüz Metin Kaplan’a  yaptığı açıklamada; “Koordinatları belli 7 dalış noktasında gerçekleştirilecek yarışmalara 70 yarışmacı katılacak. Daha önceden haritalanmış, yapıları belli olan yerlerdeki dalış noktalarında, su altı zenginlikleri ortaya çıkarılacak. Şampiyonaya katılacak yarışmacılar, fotoğraf ve video kategorilerinde mücadele edecek. Değerlendirmeler, video, geniş açı, modelli geniş açı, balık, makro ve konulu makro dallarında yapılacak. İlimizin ilk kez temsil edileceği bu yarışlarda yer aldığımız için mutluyuz inşaallah Yalova’ya madalya ile döneceğiz dedi.  Ayrıca İnce, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde açtığımız sualtı sergisi ile aktiviteler ve takılacağımız yarışlar ile Yalova’nın adını sualtı sporlarında daha fazla duyurup, ilimizi bu noktada cazibe merkezi yapmak istiyoruz” diye ekledi  ve bizlere bu yolda destek olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ teşekkür ediyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

İl Müdürümüz Metin Kaplan:  İlimizin ilk kez temsil edileceği  Altın Palet Sualtı Görüntüleme Şampiyonasına katılacak antrenör ve sporculara başarılar diledi.